Жіночі гормони

Фільтр
Дозування: 200 мг
Виробник: Циндеа Фарма
Loading ...
Дозування: 100 мг
Виробник: Циндеа Фарма
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 50 мг
Виробник: Adamed Pharma s.a
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Гріндекс
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 0,075 мг
Виробник: Exeltis Healthcare
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 100 мг
Виробник: Бен-Шимон Флоріс
Loading ...

Гормональні засоби для вагітних призначає лікар. Зазвичай гормональна терапія потрібна для того, аби вагітність проходила щасливо й без ускладнень, а плід правильно розвивався. Дієві ліки для підтримання здоров’я жінок у цей період ви можете знайти в мережі аптек «Бажаємо здоров’я».

Призначення гормональних засобів

Гормональні препарати можуть бути в різних формах. Наприклад, популярні гормональні мазі для вагітних зі вмістом динопростону. Їх використовують для дозрівання шийки матки, у випадку потреби індукції родової діяльності з медичних чи акушерських показань. Форми препаратів можуть бути й іншими: таблетки або капсули, супозиторії, песарії, таблетки вагінальні.

Умовно поділити гормональні засоби можна на дві категорії:

  • для підтримання вагітності й розвитку плоду;
  • для корекції специфічних гормональних розладів.

Наприклад, демокситоцин використовують у формі таблеток для посилення пологової діяльності при її слабкості або для стимулювання лактації вже після пологів. Або ж препарати часто призначають при порушеннях рівня прогестерону. Такі засоби використовують для профілактики викидня чи при загрозі викидня, що відбувається при лютеїновій недостатності. Також засоби для корекції прогестерону призначають, коли є ризик передчасних пологів.

Що ж стосується другого варіанту, гормональні засоби можуть бути призначені для лікування різних гінекологічних захворювань у вагітних жінок, таких як естроген-залежні пухлини, гіпертонус матки тощо. Важливо підкреслити, що вибір та застосування гормональних засобів у вагітних повинні здійснюватися під наглядом лікаря з урахуванням усіх можливих ризиків і переваг для здоров'я матері та плоду.

Пам'ятайте, що самолікування може зашкодити вашому здоров’ю.

Механізм дії

Механізм дії гормональних засобів для корекції специфічних гормональних розладів і гінекологічних захворювань у вагітних може бути різним залежно від конкретного препарату і його призначення. Однак, загальною метою таких засобів є нормалізація рівня гормонів в організмі, що дозволяє досягти балансу та попередити або лікувати різні патологічні стани. Наприклад, демокситоцин за своєю хімічною структурою нагадує окситоцин, що виробляється задньою часткою гіпофіза. Ця активна речовина впливає на проникність клітинної мембрани, збільшує вміст іонів кальцію в мускулатурі й призводить до скорочення. А завдяки цьому матка стимулюється, посилюється секреція молока тощо.

Для оптимального функціонування жіночої репродуктивної системи іноді призначають препарати, які регулюють рівень прогестерону. Це сприяє підтримці нормального стану мускулатури матки та маткових труб, зменшуючи їх скорочення і збудження. Такий підхід позитивно впливає на перебіг вагітності та сприяє збереженню її до належного терміну.

Як правильно використовувати?

Вагітним призначають різне дозування гормонів, залежно від основної мети: збереження вагітності, профілактика передчасних пологів тощо. Також потрібно перевірити спосіб застосування ліків: капсули часто можна приймати й перорально, й інтравагінально.

Тож варто читати інструкцію перед використанням і слідувати порадам лікаря. Обов’язково стежте за графіком застосування ліків і дозуванням.

Можливі побічні ефекти

Гормональні засоби можуть спричиняти й побічні реакції у вагітних. Наприклад, гормональні кортикостероїди для вагітних, що призначають при запаленнях, можуть викликати збільшення апетиту, гострий панкреатит, тимчасове пригнічення функції надниркових залоз, реакції гіперчутливості. Також можливі порушення концентрації уваги, розлади ШКТ тощо.

Аби зменшити розвиток побічних реакцій, необхідно правильно підбирати ліки й дотримуватися порад лікаря. Тоді жіноча статева система буде функціонувати правильно, а плоду нічого не загрожуватиме.

Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

✅ Категорія Жіночі гормони
✅ Кількість препаратів 5
✅ Форма випуску Таблетки, Капсули, Суспензія, Розчин, Спрей