Жіночі гормони

Фільтр
Форма випуску: Таблетки
Виробник: мібе ГмбХ Арцнаймиттель
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: мібе ГмбХ Арцнаймиттель
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 0,02 мг
Виробник: Лаб. Леон Фарма
Loading ...

Гормональні засоби після настання постійної менструації застосовуються для регуляції гормонального балансу у жіночому організмі. Вони можуть використовуватись для лікування різноманітних гінекологічних проблем, таких як нерегулярний цикл, гормональні розлади, ендометріоз, контрацепція, підтримка вагітності та інші стани, пов'язані з жіночою репродуктивною системою.

Варто правильно підбирати засоби для жінок. Адже від цього залежить ваше самопочуття. Придбати дієві ліки та вітаміни для жінок ви можете в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я».

Перехідний вік і гормональний баланс

Гіпоталамус у головному мозку грає ключову роль у регулюванні ендокринної системи. У перехідний вік у дівчат гіпоталамус виробляє значну кількість рілізінг-факторів, що сприяє початку пубертатного періоду або статевого дозрівання.

Ці рілізінг-фактори впливають на гіпофіз, що в свою чергу стимулює виробництво гормонів, таких як лютеїнізуючий гормон (ЛГ) і фолікостимулюючий гормон (ФСГ). Ці гормони активують функцію яєчників та виробництво жіночих статевих гормонів, таких як естрогени й прогестерон.

Під час підліткового віку, після настання стабільного менструального циклу, організм може демонструвати різноманітні реакції під впливом гормонів. Серед цих можливих ефектів можуть бути:

  • з’являється акне;
  • підвищується пітливість , через збільшення активності потових залоз;
  • порушення зростання, що може впливати на фізичний розвиток та статурні параметри;
  • бувають перепади настрою від втоми до агресії тощо.

Важливо консультуватися з лікарем перед застосуванням гормональних засобів. Медичний фахівець оцінює доцільність такого лікування й призначає оптимальний варіант ліків, виходячи з індивідуальних потреб організму. Пам'ятайте, що самолікування може зашкодити вашому здоров’ю.

Типи гормональних засобів

Гормональні засоби в гінекології після настання стабільної менструації можуть бути різних типів, залежно від мети їх застосування та потреб пацієнтки. Основні типи гормональних засобів в цій галузі включають:

  1. Контрацептиви - це можуть бути комбіновані контрацептивні засоби, які містять естроген і прогестерон, або міні-пілі, які містять лише прогестерон. Вони застосовуються для контролю над репродуктивною функцією та регулювання менструального циклу.
  2. Препарати для лікування ендометріозу - ці засоби призначаються для лікування захворювань, таких як ендометріоз, де клітини ендометрію знаходяться поза межами матки. Гормональні засоби можуть сприяти зменшенню розростанню тканин і запобігати розвитку хронічного запального процесу.
  3. Гормональна підтримка вагітності - коли існують проблеми зі здоров'ям матері або плоду, може бути призначена гормональна підтримка вагітності для забезпечення оптимального розвитку плода та підтримки вагітності.
  4. Гормональні препарати для лікування гінекологічних захворювань - це можуть бути препарати для лікування міоми матки тощо.

Можливі побічні ефекти

При застосуванні гормональних засобів після стабілізації менструації побічні реакції виникають рідко. Здебільшого такі препарати нормально сприймаються організмом. Проте, можуть виникати наступні ефекти:

  • емоційна лабільність;
  • головний біль;
  • нудота;
  • болючість молочних залоз.

Рідше виникають проблеми з апетитом, набором ваги. Можуть бути набряки, підвищена пітливість, вагінальний кандидоз, біль у кінцівках, сонливість, депресія тощо.

Аби знизити ризик побічних ефектів, застосовуйте препарат за інструкцією. Обов’язково треба відстежити взаємодії з іншими засобами й особливості застосування. Не рекомендується самостійно змінювати дозування, і в разі відчуття погіршення стану обов'язково звертайтесь до лікаря для консультації.

Здоровий спосіб життя

Ви можете підтримувати гормональне здоров’я за допомогою простих правил. Ведіть здоровий спосіб життя, вживайте легку й багату на корисні елементи їжу. Додайте до свого графіку фізичні навантаження: звичайний фітнес чи йога підуть на користь самопочуттю. Для відчуття комфорту вибирайте засоби жіночої гігієни, що підходять вам і не викликають дискомфорту.

Обов’язково стежте за гормональним здоров’ям, аби своєчасно виявити збої та швидко протидіяти їм.

Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

✅ Категорія Жіночі гормони
✅ Кількість препаратів 3
✅ Форма випуску Таблетки, Капсули, Суспензія, Розчин, Спрей