Вальтрекс - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Фільтр
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 500 мг
Виробник: Глаксо Веллком
Loading ...
Дозування: 500 мг
Виробник: Глаксо Веллком
Loading ...
Дозування: 500 мг
Виробник: Глаксо Веллком
Loading ...

Вальтрекс: інструкція з використання

Таблетки від герпесу Вальтрекс – противірусний препарат прямої дії. Активна речовина – валацикловір, що є інгібітором ДНК полімерази вірусів герпесу. Додана до препарату Вальтрекс інструкція інформує, що лікарський засіб призначений для лікування герпесу Herpes zoster, а також генітального та лабіального типів вірусу.

Придбати ліки за прийнятними цінами зручно в мережі аптек «Бажаємо здоров’я». Перед тим як купити медикаменти, можна дізнатись на сайті вартість та наявність необхідних препаратів в аптеках Києва та інших міст України. Тут вказана актуальна на Вальтрекс ціна, розміщена інструкція від виробника.

Форми випуску

Вальтрекс купити можна у формі таблеток, що містять 500 мг валацикловіру. Пігулки двоопуклі, білого кольору, на одному боці мають напис GXCF1. В упаковці міститься 10 або 42 таблетки.

Показання до застосування препарату Вальтрекс

Показаннями до застосування Вальтрексу є такі захворювання шкіри та слизових оболонок:

  • оперізувальний герпес;
  • інфекції слизових оболонок, що спричиняє вірус простого герпесу;
  • інфекції шкіри – генітальний первинний та рецидивний герпес;
  • губна лихоманка;
  • супресія рецидивів простого та генітального герпесу.

Препарат використовують для профілактики цитомегаловірусної інфекції, а також профілактики захворювань при трансплантації органів.

Режим дозування

Дозування препарату та тривалість лікування залежать від діагнозу та визначаються лікарем. Оперізувальний герпес: дорослі мають приймати по 2 таблетки (1000 мг) 3 рази на добу протягом 7 діб. Лікування вірусу простого герпесу: 1 таблетка (500 мг) 2 рази на добу, при первинному перебігу протягом 5-10 діб, при рецидивах – 3-5 діб. Лабіальний герпес: 4 таблетки (2000 мг) 2 рази протягом однієї доби з перервою між дозами 12 годин.

Одразу після трансплантації дорослим та дітям старше 12 років призначають 4 таблетки (2000 мг) 4 рази на добу. Термін лікування триває до 90 днів, але може бути збільшений за потреби.

Протипоказання

Протипоказання до прийому Вальтрексу – підвищена чутливість до валацикловіру, ацикловіру або до будь-якого компонента препарату. Дітям молодше 12 років Вальтрекс не призначають. Хворим з нирковою недостатністю та літнім пацієнтам контролюють кліренс креатиніну та корегують дозу.

Особливості препарату Вальтрекс

Шлях виведення валацикловіру пролягає через нирки, тому особливої уваги потребують пацієнти з нирковою недостатністю. Літнім людям зменшують дозу засобу, щоб не спровокувати передозування. Хворим з ослабленим імунітетом призначають внутрішньовенні препарати. Пацієнти після трансплантації потребують контролю функції нирок.

Жінкам в період вагітності та лактації препарат призначають тільки у випадках, коли користь для матері переважає ризики для плода чи немовляти.

Побічні дії

Найчастіші побічні дії – головний біль та нудота. Рідкі побічні прояви, що зафіксовані у хворих з нирковою недостатністю:

  • лейкопенія у хворих з імунодефіцитом;
  • тромбоцитопенія;
  • анафілаксія;
  • запаморочення;
  • тремор, збудження;
  • судоми, кома.

Після трансплантації органів у пацієнтів, що приймали високі дози Вальтрексу, спостерігались блювання та діарея, задишка, висипи та свербіж шкіри, біль в нирках, рідко – ниркова недостатність.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Значущих форм взаємодії не виявлено. При призначенні великих доз Вальтрексу необхідно враховувати одночасний прийом з ліками, що мають той же шлях виведення з організму. Це призводить до збільшення в плазмі крові рівня обох препаратів. Одночасний прийом Вальтрексу з циклоспорином чи такролімусом створює навантаження на нирки.

Передозування

Передозування валацикловіру викликає гостру ниркову недостатність та неврологічні симптоми:

  • сплутаність свідомості;
  • галюцинації;
  • ажитація;
  • зниження когнітивних функцій;
  • кома.

Можуть виникати нудота та блювання. Щоб уникнути передозування, літнім людям та хворим з порушеннями функцій нирок знижують дозу. Пацієнти повинні перебувати під ретельним медичним наглядом для виявлення ознак токсичності. Гемодіаліз вважається методом вибору при симптоматичному передозуванні, оскільки він значно прискорює виведення ацикловіру з крові.

Умови зберігання

Препарат зберігати в недоступному для дітей місці при температурі не вище 30°С.

Категорія відпуску

За рецептом.

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Вальтрекс на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Вальтрекс - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 3
✅ Форма випуску Таблетки