Ципрофарм - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Форма випуску
Спосіб введення
Дозування
Об'єм
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Фільтр
Дозування: 0,3%
Виробник: Фармак АТ
Loading ...
Форма випуску: Краплі
Виробник: Фармак АТ
Loading ...

Ципрофарм: інструкція з використання

Форми випуску

Показання до застосування Ципрофарму

Режим дозування

Протипоказання

Особливості Ципрофарму

Побічні дії

Взаємодія з іншими медикаментами та продуктами харчування

Передозування

Умови зберігання

Використана література

Цей лікарський засіб належить до групи антибактеріальних і застосовується в офтальмології та отології. Діюча речовина в його складі – ципрофлоксацину гідрохлорид.

Він належить до хінолонів і має бактерицидну дію на стрептококи, стафілококи та грамнегативні мікроорганізми. Зокрема, він ефективний щодо Pseudomonas aeruginosa.

В аптеках України цей препарат можна придбати лише за рецептом після попередньої консультації з лікарем та визначення чутливості виявленого збудника. Якщо на фоні його використання симптоми не зникли або посилюються, необхідно повторно звернутися за медичною допомогою.

Форми випуску

В інтернет-аптеці «Бажаємо здоров'я» ви можете придбати цей медикамент у варіанті краплі Ципрофарм. Їх з однаковою ефективністю можна використовувати для закапування в око та зовнішній слуховий прохід.

У флаконі міститься 5 мл або 10 мл розчину з 0,3% концентрацією діючої речовини. В нормі рідина прозора може мати жовтуватий відтінок. Якщо ви помітили зміни її зовнішніх характеристик, перевірте термін придатності.

Флакон оснащений ковпачком із внутрішнім шипом. Перед першим використанням необхідно щільно закрутити кришку для безпечного розкриття оригінальної упаковки.

Показання до застосування Ципрофарму

Ці ліки використовуються для лікування наступних патологічних станів:

  • бактеріальний кон'юнктивіт;
  • блефарит;
  • кератит, спричинений чутливими до ципрофлоксацину бактеріями;
  • виразки рогової оболонки (у тому числі повзучі);
  • травми переднього відрізка ока, за яких існує ризик розвитку інфекційного процесу;
  • запалення зовнішнього слухового проходу;
  • гострий середній отит (у цьому випадку краплі можуть вводитися через тимпаностомічну трубку).

Режим дозування

Схема терапії у дітей старше одного року та дорослих пацієнтів призначається лікарем залежно від виявленої патології та її ступеня тяжкості:

  1. Виявлення виразки рогової оболонки. Лікування починається із закапування в око по дві краплі кожні 15 хвилин. Такий режим підтримується перші шість годин, потім скорочується частота до застосування тієї ж дози кожні пів години. Протягом другої доби вона використовується щогодини, а надалі до кінця двотижневого курсу по дві краплі необхідно закапувати кожні чотири години.
  2. При запальних процесах переднього відрізка ока. Рекомендується закапувати по 1-2 краплі кожні чотири години. Тривалість курсу визначає лікар, проте найчастіше він становить один-два тижні.
  3. При діагностованих отитах чи запаленнях зовнішнього слухового проходу. Необхідно вводити по 4 краплі в уражене вухо двічі на добу. Можна використовувати тампонаду, у такому випадку на ватний тампон нанесіть 8 крапель за раз для першого застосування, а всі наступні з разовим дозуванням. Для дітей разова доза становить 3 краплі, а при першому введенні тампона – 6 крапель.

Протипоказання

Цей препарат забороняється приймати у таких випадках:

  • виявлення у пацієнта індивідуальної непереносимості до будь-якого з компонентів;
  • зазначені раніше випадки виникнення алергічних реакцій у відповідь на введення ципрофлоксацину чи інших хінолонів;
  • виявлення при дослідженні резистентних до нього форм бактерій.

Особливості Ципрофарму

Деяким групам пацієнтів призначення Ципрофарму проводиться з обережністю:

  • діти віком до року – застосовується тільки для лікування важкого бактеріального кон'юнктивіту не більше ніж протягом 4 днів;
  • пацієнти зі схильністю до розвитку реакцій гіперчутливості – ципрофлоксацин часто призводить до виникнення тяжкої алергії;
  • вагітні та годуючі жінки – немає чітких даних про вплив цього лікарського засобу на стан плода, проте він здатний проникати у грудне молоко;
  • водії та особи, чия робота потребує зорової уваги – після закапування в око може спостерігатися тимчасова втрата чіткості зору.

Побічні дії

У деяких пацієнтів після застосування цього медикаменту спостерігалися такі симптоми та реакції:

  • дихальні шляхи – виникнення риніту через проникнення інфекції через нососльозний канал та розвитку грибкових уражень через порушення балансу мікрофлори в носі;
  • імунна система – реакції гіперчутливості, анафілаксія, набряк Квінке, місцевий розвиток дерматиту, почервоніння очей, закладеність носа, сльозотеча, свербіж;
  • зоровий аналізатор – дискомфорт в оці, набряклість повік, лущення з країв, виникнення відкладень на роговій оболонці, біль і сухість в очному яблуку, астенопія, диплопія, кератит у місці контакту з ліками;
  • органи слуху – посилення болю у вушному проході, оторея, можливий дзвін у вухах;
  • травна система – диспептичні прояви (нудота та блювання), епігастральний біль;
  • нервова система – емоційна лабільність, епізоди головного болю.

При виявленні описаної симптоматики необхідно негайно припинити використання антибіотика, видалити його залишки з ока чистою водою та звернутися за медичною допомогою.

Взаємодія з іншими медикаментами та продуктами харчування

Відсутні дані про будь-які взаємодії, оскільки препарат проникає в системний кровотік у дуже малій концентрації. Однак при використанні кількох офтальмологічних ліків одночасно необхідно зберігати 5–10 хвилин інтервалу між введенням.

Передозування

З огляду на характеристики ципрофлоксацину, вираженої клінічної симптоматики при перевищенні добової дози, зазвичай не спостерігається. Якщо ви відзначили факт передозування, видаліть надлишки засобу та повідомте вашого лікаря для корекції схеми лікування.

Умови зберігання

Зберігати вказаний медикамент необхідно в оригінальній упаковці, щільно закритій для запобігання потраплянню в неї вологи або сторонніх забруднювачів. Слідкуйте, щоб він не піддавався впливу прямого сонячного проміння та не потрапив у дитячі руки. Температура в місці зберігання не повинна перевищувати +25°С, проте слідкуйте, щоб вона не опускалася нижче +8°С. При заморожуванні антибіотик втрачає свої терапевтичні властивості.

Пам'ятайте, не можна використовувати медикамент, що вийшов із терміну придатності. Перед застосуванням обов'язково ознайомтеся з ним — він вказаний на кожній упаковці та становить 3 роки для закритого флакона та 28 діб після його відкриття.

На сайті інтернет-аптеки «Бажаємо здоров'я» вказана ціна Ципрофарму, його повна інструкція та вся інформація про можливу доставку. Ви можете оформити її в будь-який регіон України, куди можливо доставити ваше замовлення.

Використана література

  1. Єдиний довідник ліків в Україні
  2. Довідник лікарських препаратів Компендіум
  3. Нормативно-директивні документи МОЗ України
Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Ципрофарм на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Ципрофарм - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 2
✅ Форма випуску Краплі