Пульмікорт - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Первинна упаковка
Форма випуску
Спосіб введення
Зберігання
Кількість в упаковці
Дозування
Об'єм
Кількість доз
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Фільтр
Форма випуску: Суспензія
Дозування: 0,5 мг/мл
Виробник: АстраЗенека
Loading ...
Форма випуску: Суспензія
Дозування: 0,25 мг/мл
Виробник: АстраЗенека
Loading ...
Форма випуску: Порошок
Дозування: 100 мкг
Виробник: АстраЗенека
Loading ...
Форма випуску: Порошок
Дозування: 200 мкг
Виробник: АстраЗенека
Loading ...
Форма випуску: Суспензія
Дозування: 0,25 мг/мл
Виробник: АстраЗенека
Loading ...

Пульмікорт: інструкція з використання

Форми випуску

Показання до застосування Пульмікорту

Режим дозування

Протипоказання

Особливості застосування Пульмікорту

Побічні ефекти

Взаємодія з іншими препаратами

Передозування

Умови зберігання

Використана література

Пульмікорт – потужний препарат для інгаляцій на основі будесоніду. Відпускається за рецептом. Застосовується для лікування бронхіальної астми у разі, коли інші методи лікування є неефективними або недоцільними. Також препарат рекомендують використовувати:

  • немовлятам;
  • дітям;
  • дорослим при ларенготрахеєбронхіті або підзв'язковому ларингіті.

До складу препарату входять хлорид натрію, натрію цитрат, динатрію едетат, полісорбат 80, безводна лимонна кислота та вода для ін'єкцій.

Будесонід має яскраво виражену протизапальну дію. Безпосередній вплив препарату на легені підвищує результативність застосування та сприяє збільшенню терапевтичного ефекту у порівнянні з пероральним прийомом будесоніду. Перший ефект Пульмікорт дає вже через 2 застосування.

Дозування препарату визначається станом пацієнта та особливостями небулайзера. Для будесоніду необхідна швидкість повітряного потоку 6–8 літрів на хвилину.

При використанні препарату Пульмікорт для інгаляцій інструкція є дуже важливою. Засіб можна використовувати тільки зі струминним небулайзером, у комплекті якого є спеціальна насадка або маска. Необхідно попередньо збовтати вміст контейнера, видавити в камеру інгалятора та накрити кришкою, порожню упаковку викинути.

Форми випуску

Пульмікорт має 2 форми випуску:

  • суспензія для інгаляцій у дозуванні 0,5 або 0,25 мл по 2 мл в упаковці – дозволена до застосування немовлятам з 6-місячного віку;
  • порошок для інгаляцій у дозі 100 або 200 мкг/доза – застосовується у пацієнтів віком від 5 років.

1 доза для інгаляції в порошковій формі містить 0,2 мг будесоніду, у вигляді суспензії – 0,25 мг. При цьому біодоступність діючої речовини при застосуванні через струменевий небулайзер становить 15%, у порошковій формі через Турбухалер – близько 38%. На порошкоподібний Пульмікорт ціна нижча, ніж на суспензію. Форма випуску визначається лікарем і залежить від індивідуальних особливостей організму пацієнта.

Показання до застосування Пульмікорту

Препарат рекомендований при:

  • персистувальній бронхіальній астмі з показаннями до використання інгаляційних глюкокортикоїдів (застосування порошкоподібної форми доцільно не у всіх випадках);
  • хронічних обструктивних захворюваннях легень помірного чи тяжкого ступеня;
  • круп – у немовлят та дітей з показаннями до госпіталізації (у формі суспензії).

Режим дозування

Дозування Пульмікорту залежить від форми випуску засобу та діагнозу пацієнта.

Суспензія для інгаляцій:

  1. При бронхіальній астмі:
    • дітям від 6 місяців до 12 років – 0,5-1 мг двічі на добу – на початку терапії, 0,25-0,5 мг препарату для інгаляції двічі на добу для підтримки нормального стану;
    • дорослим та дітям від 12 років – 1-2 мг 2 рази на добу на початку лікування, 0,5-1 мг двічі на добу під час підтримувальної терапії.
  2. При крупі. Згідно з інструкцією Пульмікорту рекомендовано застосовувати по 2 мг кожні 12 годин. Одну дозу можна розділити на 2 процедури по 1 мг і провести їх з інтервалом у 30 хвилин. Загальна тривалість лікування не повинна перевищувати 36 годин.
  3. Для зменшення дозування або заміни пероральних кортикостероїдів на Пульмікорт. Протягом перших 10 днів спільно приймають максимальну дозу Будесоніду та пероральних стероїдів, після чого дозування останніх знижується до мінімуму.

Порошок для інгаляцій Пульмікорт Турбухалер:

  1. При бронхіальній астмі:
    • дітям 5–7 років – по 100–400 мкг на добу у вигляді однієї процедури або розділені на 2–4 інгаляції;
    • дітям віком від 7 років – по 100–800 мкг на добу за 2–4 інгаляції, при дозуванні до 400 мкг допускається застосування всієї дози у вигляді однієї інгаляції;
    • дорослим – 200–800 мкг на добу, розділені на 2-4 процедури, дозування до 400 мкг можна застосувати за одну інгаляцію, у складних випадках добова доза може бути збільшена до 1600 мкг.
  2. При хронічному обструктивному захворюванні легень. Інгаляцію проводять 2 рази на добу з дозуванням 400 мкг за процедуру.
  3. При переході чи зниженні дозування пероральних стероїдів. 10 днів застосовують максимальну дозу Пульмікорт Турбухалер разом із раніше призначеною дозою перорального препарату. Потім кількість останнього поступово зменшується до мінімального значення.

Точне дозування призначає лікар, виходячи зі стану хворого, складності перебігу захворювання та інших факторів.

Протипоказання

Основним протипоказанням є підвищена чутливість до будесоніду або допоміжних компонентів, що увійшли до складу препарату. З обережністю використовувати препарат для інгаляції необхідно вагітним жінкам та алергікам. Пульмікорт у формі суспензії не можна приймати немовлятам до 6 місяців, у формі порошку – дітям молодше 5 років. Водіям використовувати суспензію для інгаляції потрібно обережно, порошкоподібна форма не впливає на швидкість реакції при керуванні механізмами.

Особливості Пульмікорту

Перш ніж купити Пульмікорт через інтернет або стаціонарну аптеку, уважно вивчіть особливості його застосування.

Діти

При використанні Пульмікорту у дітей може спостерігатися зниження активності росту. Тому необхідний регулярний моніторинг показників зросту протягом усього лікування. Якщо темп зростання сповільнився – необхідно переглянути дозування препарату та зменшити його до максимально низького значення, при якому спостерігається позитивний терапевтичний ефект.

Вагітність

Застосування низьких ефективних доз Пульмікорту у вагітних можливе під ретельним контролем лікаря. Дослідження не визначили негативного впливу будесоніду на плід або стан новонародженої дитини.

Грудне годування

Будесонід здатний проникати в грудне молоко, але дослідження показали, що його концентрація в крові немовляти при цьому не перевищує 0,3% від дозування матері. Терапевтичні дози Пульмікорту при грудному вигодовуванні не мають негативного впливу на дитину.

Побічні ефекти

Пульмікорт для інгаляцій може спричинити деякі побічні ефекти:

  • інвазії та інфекції – поширені проблеми: кандидоз ротової порожнини, пневмонія у пацієнтів з хронічним обструктивним захворюванням легень;
  • з боку імунної системи – виявляються рідко, може виникнути висипання, кропив'янка, контактний дерматит, ангіоневротичний набряк та анафілактична реакція;
  • з боку ендокринної системи – рідко пригнічення функції надниркових залоз та затримки росту;
  • з боку дихальної системи – можливий кашель, захриплість та подразнення горла.

У вкрай поодиноких випадках препарат призводить до тремору, проблем із зором, зі сном, тривожності, депресії, гіперактивності та м'язових спазмів.

Імовірність виникнення деяких побічних ефектів можна знизити, дотримуючись певних правил:

  • обполіскувати після процедури порожнини рота для запобігання кандидозу;
  • вмивати обличчя, щоб запобігти виникненню подразнення шкіри в області контакту з маскою.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та їжею

При застосуванні Пульмікорту разом із деякими препаратами необхідно виявити акуратність:

  • з інгібіторами CYP3A – збільшується ризик прояву побічних ефектів кортикостероїдів, тому такі комбінації можливі, лише якщо позитивна дія перевищує потенційний ризик для організму;
  • з естрогенами та гормональними контрацептивами – посилюється ефект кортикостероїдів, але при мінімальному дозуванні пероральних контрацептивів така дія відсутня.

Слід враховувати, що при лікуванні Пульмікортом проба на стимуляцію секреції АКТГ може давати занижені результати через можливість придушення функції надниркових залоз.

Передозування

Пульмікорт у формі суспензії містить натрію едетат у кількості 0,1 мг/мл. При прийомі препарату в дозах, у яких кількість натрію едетату перевищує 1,2 мг/мл, спричинить звуження легень. Значних проблем зі здоров'ям передозування не викликає. Систематичне сильне передозування Пульмікортом у порошкоподібній формі може спричинити пригнічення функції надниркових залоз та гіперкортицизму.

Умови зберігання

Пульмікорт необхідно зберігати при температурі не більше 30 градусів у захищеному від дітей місці. При використанні суспензії:

  • після відкривання конверта використовуйте контейнери, що містяться в ньому, протягом 3 місяців;
  • зберігайте контейнери у вертикальному положенні в упаковці виробника для забезпечення захисту від світла;
  • розкритий контейнер, незалежно від того, яку кількість препарату ви використовували з нього, повинен бути утилізований, оскільки його вміст не зберігає стерильність.

Після використання Пульмікорту в порошкоподібній формі важливо щільно закривати інгалятор захисним ковпачком.

Термін зберігання незалежно від форми випуску – 2 роки.

Пульмікорт можна купити в інтернет-аптеці «Бажаємо здоров'я». Отримання препаратів, що реалізуються на рецептурній основі, у будь-якому місті України можливе лише самовивозом із найближчої аптеки мережі. Вартість лікарського засобу залежить від форми його випуску та обраного дозування.

Використана літератур

Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Пульмікорт на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Пульмікорт - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 5
✅ Форма випуску Суспензія, Порошок