Омакор - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Фільтр
Форма випуску: Капсули
Дозування: 1000 мг
Виробник: Абботт Лаб.
Loading ...

Омакор: інструкція з використання

Омакор – гіполіпідемічний препарат на основі незамінних омега-3-поліненасичених жирних кислот. Засіб зменшує рівень тригліцеридів в крові, що призводить до зниження рівня ЛПДНЩ та впливає на згортання крові та артеріальний тиск.

Медикамент застосовується у комплексній терапії пацієнтів, що перенесли інфаркт міокарда та при захворюваннях, що потребують зниження кількості ліпідів у плазмі крові.

Форми випуску

Лікарський препарат Омакор випускається виробником у формі довгастих м’яких прозорих капсул, наповнених жовтуватою олією. В 1 капсулі міститься 1000 мг етилового ефіру омега-3-ненасичених жирних кислот 90, в складі якого є:

  • 460 мг етилового ефіру ейкозапентаєнової кислоти (ЕПК);
  • 380 мг етилового ефіру докозагексаєнової кислоти (ДГК);
  • допоміжні речовини.

Засіб доступний за рецептом лікаря в упаковках по 20, 28 чи 100 капсул.

Показання до застосування препарату Омакор

З огляду на фармакотерапевтичні властивості складників препарату, його призначають при ендогенній гіпертригліцеридемії, доповнюючи дієту.

В разі неефективності дієти засіб використовують як монотерапію для IV типу та в поєднанні зі статинами для IIb/III, якщо контроль рівня тригліцеридів недостатній.

Використання препарату Омакор можливе тільки після консультації лікаря та з урахуванням індивідуальних особливостей організму. Самолікування може завдати шкоди здоров’ю.

Режим дозування

Дозування залежить від стану пацієнта і стадії лікування. Відповідно до інструкції, засіб рекомендується вживати за такими схемами:

  • після інфаркту міокарда – по капсулі на добу;
  • при гіпертригліцеридемії – розпочинають терапію з 2 капсул на добу (застосовують за 1 чи 2 прийоми), далі за потреби добову дозу можна підвищити до 4 капсул.

Тривалість лікування визначає лікар, з огляду на індивідуальні особливості організму пацієнта. Ліки найкраще вживати під час їжі. Це допоможе запобігти шлунково-кишковим розладам.

Протипоказання

Підвищена чутливість чи непереносимість компонентів лікарського засобу, а також алергія на арахіс чи сою є протипоказаннями до його застосування. Також цим препаратом зазвичай не лікують дітей, підлітків та пацієнтів у віці від 70 років.

У таких випадках рекомендується вибрати замість препарату Омакор аналоги на основі інших діючих речовин.

У період вагітності та лактації необхідно проконсультуватися з лікарем про можливість лікування цим препаратом.

Особливості препарату Омакор

З обережністю застосовувати в терапії пацієнтів із печінковою та нирковою недостатністю, а також особам з алергією чи гіперчутливістю до риби.

Пацієнтам з порушеннями процесу кровозгортання, а також тим, які проходять терапію антикоагулянтами чи іншими ліками, що впливають на коагуляцію, необхідно контролювати процес згортання крові.

У деяких осіб на тлі застосування медикаменту можливе підвищення показників АСТ і АЛТ. Засіб не підходить для лікування екзогенної гіпертригліцеридемії.

Інформації щодо застосування в комбінації з фібратами для лікування гіпертригліцеридемії немає. Досвід застосування при ендогенній гіпертригліцеридемії, зокрема на тлі декомпенсованого діабету, обмежений.

Побічні дії

У більшості випадків медикамент добре переноситься пацієнтами та не викликає тяжких побічних дій. Іноді під час лікування можуть виникати симптоми у вигляді розладів травлення, артеріальної гіпотензії, головного болю, запаморочення, гіперглікемії, дисгевзії, носової та шлунково-кишкової кровотечі, подагри, порушень з боку печінки. У деяких пацієнтів можлива алергічна реакція.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

З обережністю слід застосовувати препарат одночасно з НПЗП, ацетилсаліциловою кислотою та іншими пероральними препаратами, що впливають на коагуляцію. При одночасному застосуванні з препаратами, що впливають на ПЧ/МНС, або при припиненні лікування засобом Омакор, необхідно контролювати ПЧ/МНС. Щоб уникнути небажаної взаємодії медикаментів, комбінації ліків необхідно погоджувати з лікарем.

Передозування

Інформація про передозування засобу відсутня. У випадку застосування ліків у надто високій дозі лікування симптоматичне.

Умови зберігання

Медикамент зберігають в оригінальному пакованні в недоступному для дітей місці при температурі не вище + 25 °С.

Придбати Омакор та інші препарати для серця, судин та крові за прийнятними цінами жителі Києва та інших міст України можуть в аптеках мережі «Бажаємо здоровʼя».

На офіційному сайті вказана актуальна на Омакор ціна, розміщена інструкція від виробника, зазначена наявність.

Тут є можливість забронювати ліки та вироби медичного призначення та забрати в аптеці за вибраною адресою у зручний час протягом 48 годин після підтвердження замовлення.

Кваліфіковані фармацевти завжди допоможуть з вибором ліків, при необхідності порекомендують препарати для зниження холестерину та забезпечать інформацією щодо правильного застосування.

Редакторська група
Оновлено
02.05.2024
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Омакор на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Омакор - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 1
✅ Форма випуску Капсули