Меновазин - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Виробник
Форма випуску
Спосіб введення
Об'єм
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Фільтр
Форма випуску: Розчин
Виробник: Лубнифарм
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Виробник: Житомирська ФФ
Loading ...

Меновазин: інструкція з використання

Форми випуску

Показання до застосування Меновазину

Режим дозування

Протипоказання

Особливості Меновазину

Побічні ефекти

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та їжею

Передозування

Умови зберігання

Використана література

М'язовий та суглобовий біль – симптоми, що супроводжують невралгії, міалгії та артралгії. Полегшити больовий синдром допомагають препарати місцевої дії, що мають анальгетичний, дратівливий і відволікаючий ефекти.

До таких засобів належить Меновазин. Це знеболювальний засіб з комбінованим складом, призначений для зовнішнього застосування на ділянках тіла, де виникає біль.

До складу препарату входять:

  • Ментол рацемічний – має охолоджувальний ефект, подразнює нервові закінчення, стимулює локальне звуження судин та включення шкірно-вісцеральних рефлексів, полегшує свербіж.
  • Прокаїну гідрохлорид (новокаїн) – анестетик, який швидко знімає біль та набряклість. За посилення його місцевоанестезуючої дії відповідає етиловий спирт, що входить до складу препарату. Завдяки такій комбінації новокаїн проникає у глибокі тканини.
  • Бензокаїн (анестезин) – повторює дію прокаїну, блокує проходження больових імпульсів.
  • Етанол – допоміжна речовина, що відповідає за однорідність складу, легше всмоктування в шкіру та підтримку хімічних властивостей компонентів.

Дія починається через 1 хвилину після нанесення на шкіру та продовжується протягом 20 хвилин. Враховуючи, що розчин Меновазин – це зовнішній засіб, його компоненти не всмоктуються в кровотік, що знижує побічні ефекти.

Форми випуску

Препарат, що містить ментол, прокаїн та бензокаїн, випускається у вигляді:

  • спиртового розчину у скляних чи полімерних флаконах об'ємом 40 або 100 мл;
  • спрею – флакон з розпилювачем, 40 або 50 мл.

При цьому є лікарські форми з ідентичним складом та показаннями. Але препарат у вигляді мазі чи пластиру зареєстрований під іншою торговою назвою – Меновазан. Тому в аптеці не можна замовити мазь Меновазин, але можна придбати мазь Меновазан.

З огляду на багаторічну популярність засобу в Україні його назва використовується фармацевтичними компаніями в різних інтерпретаціях. Тому при купівлі лікарського засобу нерідко виникає плутанина. Один із прикладів схожої назви – Меновазил. Препарат представлений у вигляді гелю, також показаний при невралгіях, але у складі немає прокаїну та бензокаїну, але є ментол, ялицева та рицинова олії, камфора. Таким чином, за бажання купити гель Меновазин, необхідно запитувати Меновазил.

Препарат відрізняється невисокою ціною, відпускається без рецепта та доступний для замовлення через інтернет з доставкою.

Показання для застосування Меновазину

Лікарський засіб використовують при:

  • болях невралгічного характеру (невралгіях: защемлення трійчастого нерва, цервікальному синдромі, ключично-реберної, міжреберної, дискогенної торакалгії, ішіасі, плекситі, радикулопатії);
  • м'язовому болю (міалгії);
  • суглобовому болю (артралгії);
  • свербінні на шкірі (сверблячому дерматозі, після укусів комах та епіляції).

Меновазин показаний у комплексному лікуванні спортивних травм у комбінації з фізіотерапією та спокоєм.

Препарат можна використовувати при мігрені завдяки рефлекторній дії ментолу.

Застосування при застуді показано у разі, якщо захворювання супроводжується запаленням м'язів і болями в них.

Режим дозування

Препарат призначений для зовнішнього застосування для дорослих та дітей віком від 12 років.

Невелика кількість засобу наноситься на шкіру в області больового синдрому та повільно втирається у шкіру. Процедуру можна повторювати 2-3 рази на день.

При невралгіях наносять на активні точки, при мігрені – на скроні.

В інструкції зазначений лише цей спосіб застосування. Але іноді, щоб прискорити кровообіг і посилити дію, що зігріває, рекомендують накривати місце нанесення сухим компресом.

Засіб приносить тимчасове полегшення та не призначений для тривалого лікування. При необхідності приймати тривалий час, використовують у поєднанні із системними протизапальними або антигістамінними засобами.

Протипоказання

Меновазин не можна використовувати:

  • при підвищеній чутливості до ментолу, новокаїну, бензокаїну або інших місцевих анестетиків;
  • дітям віком до 12 років;
  • вагітним жінкам на першому триместрі;
  • при опіках, тому що місцево подразнювальний ефект засобу може погіршити стан уражених тканин.

Враховуючи, що діючі речовини не мають протизапальної та бактерицидної дії, препарат не використовують для лікування акне та вугрового висипу: він може викликати опіки на шкірі обличчя.

Особливості Меновазину

Дія препарату має короткочасний характер, тому в лікуванні системних захворювань він використовується лише як допоміжний засіб у комбінації із системними ліками.

Використання як розтирання при нежиті та кашлі неефективне. При цьому компоненти можуть посилити кашель, особливо у людей із гіперчутливістю на них.

Ліки не рекомендують використовувати вагітним жінкам. У разі потреби лише на II та III триместрах, коли користь перевищує ризик.

На цей момент немає інформації, в якій кількості речовини проникають у грудне молоко та як впливають на дитину. Тому в період лактації краще утриматися від застосування Меновазину.

Побічні ефекти

Місцеве нанесення може викликати негативні реакції з боку шкіри у вигляді лущення, почервоніння, набряклості, висипу, кропив'янки.

Поява запаморочень, зниження артеріального тиску, слабкості може свідчити про побічні ефекти з боку вегетативної нервової системи. Також може з'явитися подразнення слизової носа та горлянки. У цих випадках застосування препарату слід припинити.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та їжею

Попри те, що Меновазин використовується кілька десятиліть, досі мало відомостей про те, як він виявляє свої властивості у комбінації з іншими лікарськими засобами. Але відомо, що:

  • посилює дію місцевих анальгезуючих препаратів;
  • прокаїн та бензокаїн знижують антибактеріальний ефект сульфаніламідів.

Тому, якщо препарат використовувався без призначення лікаря, але потрібне застосування інших ліків, слід враховувати ефекти можливої взаємодії.

Передозування

У разі передозування можуть посилитись побічні ефекти. При випадковому проникненні препарату рекомендують прийняти ентеросорбент.

Умови зберігання

У недоступному для дітей місці за температури не вище 25°С.

Використана література

Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Меновазин на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Меновазин - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 8
✅ Форма випуску Розчин