Ірифрин - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Форма випуску
Спосіб введення
Дозування
Об'єм
Фільтр
Форма випуску: Краплі
Дозування: 2,5%
Виробник: Sentiss Pharma
Loading ...

Ірифрин: інструкція з використання

Краплі для очей Ірифрин належать до фармакотерапевтичної групи альфа-адреноміметики та містять у складі фенілефрину гідрохлорид. У медичне використання фенілефрин увійшов у 1938 році.

Діюча речовина препарату має виражену стимулюючу дію на постсинаптичні альфа-адренорецептори, при цьому майже не впливає на бета-адренорецептори серця.

Після інстиляції фенілефрин скорочує дилататор зіниці, що призводить до її розширення, і гладких м’язів артеріол кон’юнктиви. Ефект спостерігається протягом 4-6 годин.

Форми випуску

Лікарська форма препарату Ірифрин – краплі очні. У флаконі міститься прозорий, безбарвний або з легким жовтуватим відтінком розчин. В 1 мл розчину містить 25 мг фенілефрину гідрохлориду та допоміжні речовини. На Ірифрин краплі ціна встановлена за флакон місткістю 5 мл.

Перед застосуванням будь-якого лікарського засобу необхідно проконсультуватися з лікарем. Самостійний вибір та застосування очних крапель може бути неефективним, а в деяких випадках і небезпечним.

Зверніть увагу, що краплі для очей Ірифрин відпускаються за рецептом.

Показання до застосування препарату Ірифрин

Серед показань до застосування препарату можна назвати:

  • іридоцикліт, передній увеїт (з метою зменшення ексудації з райдужної оболонки ока та профілактики виникнення задніх синехій);
  • астенопію;
  • глаукомо-циклітичний криз;
  • синдром «червоного ока» (зменшення гіперемії та подразнення оболонок ока) (2,5 % розчин);
  • комплексну терапію прогресуючої короткозорості та спазму акомодації у дітей шкільного віку.

Краплі очні застосовують для проведення офтальмоскопії, а також провокаційного тесту у пацієнтів з підозрою на закритокутову глаукому та вузьким профілем кута передньої камери. Лікарський засіб також використовується для диференціальної діагностики типу ін’єкції очного яблука, передопераційного розширення зіниці (10 % розчин) та для розширення зіниці при проведенні лазерних втручань на очному дні.

Режим дозування

Дозування при проведенні офтальмоскопії – 1 крапля 2,5% розчину препарату в кон’юнктивальний мішок. Через 15-30 хвилин досягається максимальний мідріаз, на достатньому рівні він зберігається протягом 1-3 годин. За необхідністю можлива повторна інстиляція через 1 годину. Для проведення діагностичних процедур одноразова інстиляція 2,5 % розчину застосовується:

  • як провокаційний тест у пацієнтів з вузьким профілем кута передньої камери та підозрою на закритокутову глаукому;
  • для диференціальної діагностики типу ін’єкції очного яблука.

При іридоцикліті та передньому увеїті дозування засобу – 1 крапля 2-3 рази на добу.

Для того, щоб лікувати спазм акомодації та астенопії у дітей шкільного віку, при легкому ступені короткозорості призначають по 1 краплі 2,5 % розчину препарату перед сном у дні високих зорових навантажень, при середньому ступені короткозорості ─ по 1 краплі 2,5 % розчину 3 рази на тиждень перед сном, а у разі еметропії (відсутність міопії) ─ щодня, незалежно від зорового навантаження.

Пацієнтам з далекозорістю, щоб попередити можливе виникнення спазму, варто застосовувати 2,5 % розчин препарату у поєднанні з 1 краплею 1 % циклопентолату перед сном у період великих зорових навантажень та тричі на тиждень у звичайний час.

Порядок використання очних крапель та детальний опис дозування містить додана до лікарського засобу Ірифрин інструкція.

Протипоказання

До протипоказань належать:

  • закритокутова або вузькокутова глаукома;
  • тиреотоксикоз;
  • гіпертиреоз;
  • інсулінозалежний цукровий діабет;
  • артеріальна гіпертензія;
  • хвороби серця;
  • аневризма;
  • тахікардія;
  • печінкова порфірія.

Протипоказанням є також підвищена чутливість до будь-якого компонента лікарського засобу.

Особливості препарату Ірифрин

При проведенні інстиляцій, на Ірифрин краплі інструкція рекомендує дотримуватись санітарно-гігієнічних правил: попередньо мити руки з милом та не торкатися пальцями носика крапельниці.

До повного відновлення зору необхідно берегти очі від яскравого сонячного світла, а також виключити напруження зору до зникнення мідріазу.

Препарат має обмежений вплив на циліарний м'яз ока, тому його ефект на акомодацію є непомітним. Однак розширення зіниці може вплинути на глибину різкості та викликати погіршення зору.

З обережністю застосовувати пацієнтам з атеросклерозом судин головного мозку, із захворюваннями серцево-судинної системи, хронічною бронхіальною астмою, артеріальною гіпертензією або інсулін-контрольованим діабетом.

У пацієнтів літнього віку можливе виникнення реактивного міозу.

Дітям варто застосовувати найменшу дозу, необхідну для отримання бажаного ефекту.

Через вміст консерванту бензалконію хлорид препарат може спричинити подразнення, знебарвлення м’яких контактних лінз.

Застосування у період вагітності можливе, якщо прогнозована користь для матері перевищує ризик для плода або дитини, годування груддю під час терапії слід припинити.

Перед тим як керувати автомобілем чи працювати з механізмами, потрібно зачекати повного відновлення гостроти зору.

Побічні дії

До побічних дій належать:

  • біль та подразнення очей;
  • фотофобія;
  • відчуття дискомфорту з боку органів зору;
  • збільшення внутрішньоочного тиску у пацієнтів з глаукомою;
  • алергічний кон’юнктивіт;
  • гіперчутливість.

Можливі також побічні реакції з боку серцево-судинної системи: серцеві аритмії, артеріальна гіпертензія, тахікардія та інфаркт міокарда.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Взаємодія засобу з атропіном підсилює мідріатичні властивості фенілефрину.

Протипоказане одночасне застосування препарату з антигіпертензивними лікарськими засобами через виникнення артеріальної гіпертензії або зворотної дії цих лікарських засобів з летальними наслідками. Також протипоказане використання лікарського засобу у поєднанні з інгібіторами МАО та трициклічними антидепресантами.

Препарат може потенціювати пригнічення серцево-судинної діяльності при інгаляційному наркозі.

Передозування

Прояви системної дії фенілефрину можливі навіть при місцевому застосуванні. Найчастіше спостерігаються такі симптоми, як рефлекторна брадикардія та значне підвищення артеріального тиску.

Умови зберігання

Зберігати ліки необхідно у недоступному для дітей місці, в оригінальному флаконі-крапельниці за температури не вище 25 ºС. Заморожувати препарат не можна.

Придбати очні краплі Ірифрин та інші товари для очей за прийнятними цінами можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я». На сайті доступна вся необхідна інформація про препарат Ірифрин: ціна, інструкція від виробника, наявність в аптеках, відгуки інших покупців, дані про аналоги та багато іншого.

У Києві та інших містах України доступне попереднє бронювання. Забрати замовлення можна в аптеці мережі за вибраною адресою протягом 48 годин після СМС-підтвердження.

Кваліфіковані фармацевти завжди готові надати професійну консультацію й поради та допомогти із вибором, враховуючи індивідуальні потреби та стан здоров‘я.

Редакторська група
Оновлено
22.03.2024
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Ірифрин на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Ірифрин - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 1
✅ Форма випуску Краплі