Біфрен - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Бренд
Торгова назва
Лінійка
Виробник
Країна
Умови відпуску
Форма випуску
Спосіб введення
Зберігання
Кількість в упаковці
Дозування
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Фільтр
Форма випуску: Капсули
Дозування: 250 мг
Виробник: Фарма Старт
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: EuBion Corporation
Loading ...

Біфрен: інструкція з використання

Форми випуску

Показання для застосування Біфрену

Режим дозування

Протипоказання

Особливості Біфрену

Побічні ефекти

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та їжею

Передозування

Умови зберігання

Використана література

Біфрен – це лікарський засіб, що належить до групи психостимуляторів та ноотропів. Він стимулює працездатність і покращує якість пам'яті, здатний знизити тривожність і має протисудомний ефект. Також він здатний впливати на роботу вестибулярного апарату, що робить його одним із важливих компонентів терапії хвороби Меньєра.

До складу капсул входять такі компоненти:

  • фенібут;
  • целюлоза;
  • кроскармелоза натрію;
  • діоксид кремнію;
  • магнію стеарат.

Основною діючою речовиною є фенібут, який забезпечує всі властивості препарату. Інші складові не несуть терапевтичної цінності та є додатковими.

Форми випуску

Купити Біфрен в аптеках можна в одній лікарській формі – желатинових капсулах. У кожній міститься 250 мг основної діючої речовини.

Показання до застосування Біфрену

Припарат призначається у таких випадках:

  • астенія, підвищена тривожність, емоційна лабільність у дорослих та дітей;
  • неврози, нав'язливі стани різного генезу – заїкуватість, нервові тики;
  • хвороба Меньєра та інші патології, що призводять до запаморочення та інших проявів порушень у роботі вестибулярного апарату;
  • енурез у дітей;
  • заколисування у дітей та дорослих;
  • безсоння;
  • абстинентний синдром;
  • як профілактика перед ситуаціями, які ймовірно спричинять стрес або підвищену тривожність.

Режим дозування

  1. Препарат використовується у профілактиці захитування. Приймати 1-2 капсули (максимально 500 мг) за годину до поїздки або з початком перших симптомів. Дозу можна збільшувати до 1000 мг, якщо спостерігаються виражені прояви, проте це малоефективно.
  2. Алкогольний абстинентний синдром. Терапія цього стану починається з використання високих доз – 500 мг 3 рази на день та 750 мг окремим прийомом перед сном. Потім концентрація поступово знижується до звичайної, проте за наявності перерви у вживанні необхідно повернутися до початкових доз.
  3. При тривожних станах та неврозах. Дорослим призначається одна-дві капсули по 3 рази на добу, дітям від 11 до 14 років потрібно вживати три капсули на день. Для осіб похилого віку стандартне дозування за такого стану становить дві капсули.
  4. Для терапії запаморочення різного генезу. При інфекційних ураженнях або хворобі Меньєра курс становить місяць зі зниженням дози щотижня. Початкове дозування становить дев'ять капсул на добу, розділені на три рівні прийоми, а на останньому тижні потрібна одна капсула (250 мг) на день. При виявленні у пацієнта судинної патології або стану після травми вестибулярного апарату курс займає 12 днів і передбачає прийом по одній капсулі тричі на день.

Протипоказання

Лікарський засіб заборонено вживати у таких випадках:

  1. У віці до 11 років. У дитячому організмі токсичність Біфрену проявляється сильніше та може порушувати природний процес правильного зростання та розвитку органів, а також викликати емоційну лабільність.
  2. За наявності гострої ниркової недостатності. Основний шлях його виведення через нирки, тому при недостатньому кліренсі креатиніну спостерігатиметься неконтрольоване зростання його концентрації в крові, що призведе до явищ передозування.
  3. Вагітність та лактація. Немає переконливих даних, які б підтверджували чи спростовували можливість проникнення фенібуту через гемато-плацентарний бар'єр чи грудне молоко. Однак у разі потрапляння його в організм немовляти може спостерігатися виражений патологічний вплив на органи, що розвиваються (особливо на нервову систему).
  4. Наявність індивідуальної непереносимості будь-яких компонентів ліків. Перед початком прийому обов'язково проконсультуйтеся з лікарем.

Особливості Біфрену

Корекція дози препарату Біфрен потрібна у разі попереднього виявлення у пацієнта патологій шлунково-кишкового тракту. Зазначений медикамент має дратівливу дію на його слизові, що може негативно позначитися на стані органів.

Не рекомендується застосовувати ліки водіям, особам, які працюють з механізмами або тим, чия основна діяльність пов'язана з підвищеною уважністю. Воно викликає сонливість та загальмованість, що може негативно впливати на концентрацію.

Побічні ефекти

Біфрен не належить до групи токсичних, проте у ряду пацієнтів здатний викликати такі побічні ефекти:

  1. З боку центральної нервової системи. У перші дні лікування може спостерігатися деяка загальмованість та підвищена сонливість. При використанні високих доз іноді спостерігається головний біль та запаморочення, проте їх легко нівелювати зменшенням добової концентрації речовини в крові.
  2. З боку психіки. При порушенні правил прийому, зазначених в інструкції, спостерігаються різні порушення сну та прояви емоційної лабільності.
  3. Імунна система. У осіб, схильних до розвитку гіперергічних реакцій, можуть виникати симптоми алергічного генезу – шкірні висипання, кропив'янка, що супроводжуються свербежем, або явища анафілаксії.
  4. Гепатобіліарна система. Під час використання лікарського засобу у високих дозах він має гепатотоксичну дію. Можуть спостерігатися ознаки жирової дистрофії печінкових тканин.
  5. Шлунково-кишковий тракт. Характерні симптоми диспепсії – нудота та блювання. У деяких пацієнтів фіксувалися випадки абдомінального больового синдрому.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та їжею

Оскільки Біфрен належить до психостимуляторів, його дія потенціює ефекти від застосування інших аналогічних хімічних сполук. На тлі одночасного прийому продовжується час дії ноотропів, нейролептиків, протисудомних, а також наркотичних речовин. Це необхідно враховувати при призначенні медикаменту пацієнтам, які вже отримують лікування.

За умови необхідності в комбінації його з психотропами потрібно знизити дози обох ліків, щоб уникнути посилення часу їхньої дії та передозування.

Передозування

За умови використання дозувань, зазначених в інструкції Біфрену, жодного згубного впливу на організм він не надає, проте при перевищенні максимально можливої добової дози та тривалому використанні може викликати ураження печінки. До симптомів такого стану належать:

  • нудота та блювання;
  • жирова дистрофія печінкової тканини;
  • жовтяничність шкірних покривів;
  • еозинофілія;
  • сонливість та загальмованість;
  • артеріальна гіпотонія.

У малої частини пацієнтів також спостерігалася ниркова недостатність. Лікування зазначених патологічних змін полягає у скасуванні препарату та симптоматичної терапії виниклих ускладнень.

Умови зберігання

Засіб повинен бути в оригінальній упаковці. Слідкуйте, щоб всередину не потрапила волога, а самі капсули не зазнавали впливу прямих сонячних променів. Місце має бути недосяжним для дітей, сухим та теплим (температура не повинна підніматися вище +25 °С).

Термін придатності Біфрену становить два роки та вказаний на кожній упаковці. Не вживайте медикамент, що вийшов з терміну придатності, це може бути неефективним і небезпечним для здоров'я.

Ціна Біфрену, докладна інструкція та повний асортимент розміщені на сайті інтернет-аптеки «Бажаємо здоров'я». Ви можете замовити препарат і оформити доставку в одну з аптек. Біфрен в Україні відпускається без рецепта.

Використана літератур

  1. Єдиний довідник ліків в Україні
  2. Довідник лікарських препаратів Компендіум
  3. Нормативно-директивні документи МОЗ України
Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Біфрен на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Біфрен - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 2
✅ Форма випуску Капсули, Таблетки