Барол - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Фільтр
Форма випуску: Капсули
Дозування: 20 мг
Виробник: Інвентіа Хелскеа
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Дозування: 10 мг
Виробник: Інвентіа Хелскеа
Loading ...
Дозування: 20 мг
Виробник: Інвентіа Хелскеа
Loading ...
Дозування: 10 мг
Виробник: Інвентіа Хелскеа
Loading ...

Барол: інструкція з використання

Медичний препарат Барол належить до категорії противиразкових лікарських засобів. Входить до фармакотерапевтичної групи інгібіторів протонної помпи. В гастроентерології застосовується як самостійний засіб або в комплексі з іншими препаратами для зниження секреції шлункової кислоти.

Форми випуску

На фармацевтичному ринку України Барол представлений виробником у формі кишковорозчинних капсул. В аптеці «Бажаємо здоров’я» препарат Барол купити можна в капсулах у таких варіантах дозування:

  • 10 мг – тверді желатинові капсули червоно-білого кольору;
  • 20 мг – тверді желатинові капсули червоно-коричневого кольору.

Активна речовина препарату – рабепразол натрію.

Показання до застосування препарату Барол

Рабепразол натрію пригнічує активність ферменту Н+/К+-АТФ-ази в парієтальних клітинах шлунку, що своєю чергою блокує виділення соляної кислоти. Основні показання до застосування препарату є:

  • пептична виразка шлунка та дванадцятипалої кишки;
  • ерозивна і виразкова гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ);
  • синдром Золлінгера – Еллісона;
  • невиразкова диспепсія;
  • хронічний гастрит з підвищеною секрецією шлунка в стадії загострення.

Препарат застосовують для симптоматичного лікування та під час підтримувальної терапії ГРЕХ. В комбінації з антибактеріальними препаратами – для ерадикації Helicobacter pylori.

Режим дозування

Наступні рекомендації щодо дозування препарату містить Барол інструкція:

  • пептична виразка шлунка та дванадцятипалої кишки – по 20 мг рабепразолу натрію 1 раз на добу, тривалість терапії в залежності від стану хворого – від 4 до 12 тижнів;
  • ерозивна чи виразкова ГЕРХ – по 20 мг 1 раз в день впродовж 4-8 тижнів;
  • довготривала підтримувальна терапія ГЕРХ – по 10-20 мг (залежно від реакції хворого на ліки) 1 раз на добу;
  • симптоматична терапія ГЕРХ – по 10 мг 1 раз на добу впродовж 4 тижнів або до зникнення симптомів;
  • синдром Золлінгера – Еллісона – добове дозування препарату підбирається, зважаючи на індивідуальні особливості організму пацієнта;
  • ерадикація Helicobacter pylori – по 20 мг 2 рази на добу в комплексі з антибіотиками: амоксицилін 1 г та кларитроміцин 500 мг, тривалість терапії – 7 днів.

Якщо терапія передбачає приймання капсул Барол 1 раз на добу, то пити такі ліки від виразки рекомендується зранку натщесерце.

Протипоказання

Основними протипоказаннями до застосування є вагітність, лактація, підвищена чутливість до будь-якого компонента Баролу. Інструкція зазначає, що дітям препарат не призначається. Рабепразол не призначається також пацієнтам, які приймають атазанавір.

Особливості препарату Барол

Перш ніж лікувати виразкову хворобу з застосуванням ліків на основі рабепразолу натрію, необхідно виключити у пацієнта наявність злоякісних новоутворень. Люди з серйозними захворюваннями печінки або нирок лікуються препаратом Барол під наглядом лікаря.

Інгібітори протонної помпи, особливо при тривалому застосуванні у високих дозах, можуть підвищувати ризики переломів стегна, зап’ястка та хребців, гіпомагніємії, підгострого шкірного червоного вовчака, впливати на активність щитоподібної залози, зменшувати всмоктування вітаміну В12, перешкоджати виявленню нейроендокринних пухлин методом лабораторних аналізів.

Побічні дії

Зазвичай медикамент добре переноситься пацієнтами, однак у деяких можливі побічні дії з боку ШКТ (діарея, запор, нудота, метеоризм, біль у животі). Іноді можливі порушення смакових відчуттів, підвищення печінкових ферментів, сухість у роті, алергічні прояви, запаморочення, головний біль, сонливість чи збудження.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Рабепразол натрію може вступати у небажану взаємодію з медикаментами, абсорбція яких залежить від pH шлункового соку. До переліку таких препаратів входять кетоконазол, ітраконазол, дигоксин, атазанавір, метотрексат.

Якщо Барол приймати одночасно з жирною їжею, абсорбція рабепразолу натрію може затриматися на 4 години й довше. Однак на максимальну концентрацію діючої речовини в крові та рівень абсорбції їжа не впливає.

Передозування

Передозування може викликати головний біль, сонливість, запаморочення, підвищене потовиділення, нудоту і сухість у роті. Зазвичай симптоми зникають самі по собі без медичного втручання.

Умови зберігання

Лікарський засіб зберігають при температурі до +25 °C у місці, недоступному для дітей. Термін придатності – 2 роки з дати виготовлення. Не використовувати після закінчення терміну придатності.

У Києві та інших регіонах України придбати Барол за прийнятними цінами можна в мережі аптек «Бажаємо здоров’я». Вартість на цей препарат та популярні БАДи для травної системи залежить від виробника, дозування. Подивитися, якою є на Барол ціна в найближчій до вас аптеці, можна на нашому сайті.

Не забувайте, що самолікування може бути шкідливим для здоров’я. Перш ніж приймати Барол, слід порадитися з лікарем.

Категорія відпуску

За рецептом.

Редакторська група
Оновлено
26.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Барол на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Барол - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 4
✅ Форма випуску Капсули